>AİLE İÇİ ŞİDDETE HAYIR!!!!!

>

Aile içi şiddet, bir aile üyesinin; diğer üyesi veya eski üyesine karşı fiziksel ya da psikolojik olarak hükmetme ya da zarar vermesidir.

Fiziksel istismar ve çocuk istismarı; aile içi şiddetinin de bir parçası olabilir. Ancak çocuklara karşı yapılan şiddet eylemleri, çocuk istismarı altında incelenir. Her ne kadar göz ardı edilse de; fiziksel ve cinsel şiddet istismarlarının %90’ı aile bireyleri tarafından yapılmaktadır.

Yurt dışında; ve Türkiye’de Aile içi şiddet’e bakış açısı oldukça değişiktir. Birçok toplum ve dini inanışlar arasında da farklılıklar bulunmaktadır.

Bugün İZMİR de aile içi şiddete hayır dedik ve heykelden fuara kadar yürüdük.İsmet İnönü Sanat Merkezinde konuşmacılar, küçük birtiyatro gösterisi ve konser vardı.O kadar çok kadın varki şiddet görüpte söyleyemeyen.Babasından,abisinden ,işvereninden,kocasından….. Ve şiddete maruz kalan kadınların çoğuda üniversite mezunu kadınlar 😦 Söylenecek o kadar çok şey varki ama yazarken bile sinirlerim zıplıyor :((Ben elimden geleni yaptım ve oradaydım.Buda benim tepkim.

FOTOĞRAFLARIN BİR KISMINI BUGÜN BEN ÇEKTİM BİR KISMIDA İNTERNETTEN ALINTIDIR.

AİLEİÇİ ŞİDDETİN AÇIKLAMASIDA VİKİPEDİDEN ALINTIDIR.

SOL ÜST KÖŞEDEKİDE BENİM 🙂

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to >AİLE İÇİ ŞİDDETE HAYIR!!!!!

  1. >İmzamı atıyorum, ben bir bayan dayak yiyordu 155i aradım polis geldi ve dedi bil ablam, beyimdir sever de, döver de dedi! Sanmıyorum ki içten dedi bunu, işte işsizlik ve ortada kalma korkusu dedirtiyor bayanlarımıza buna. Çok üzülüyorum çok

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s