>ORTAYA KARIŞIK :)

>Elime ne geçtiyse kapaklı bir saklama kabına doğradım(Mantar,sarımsak,kırmızı biber,patates) Birazda zeytinyağı ve baharat (Kimyon,kekik) ekleyip kapağını kapattım.Kabı salladım yağ baharat ve sebzeler birbirine iyice karıştı.Cam bir kaba alıp fırın torbasının içine boşalttım,ağzını kapattım .Torbanın bir ucunu kestim 3-4 yerinide bıcakla deldim.


Benim mikrodalga fırınım KENWOOD üzerinde sebze, papates,et,balık ,pizza vb. pişirmek için otomatik zamanlayıcısı var.Gramını girince pişirme dakikasını ayarlıyor.Sebzeyi 500 gr olarak ayarladım( 5:30 dk ) ama pişmedi bir kere daha 500 gr pişirdim.Toplam 10 dakikada pişti.

SONUÇ:Sağlıklı bir yemek 🙂 İçine kabak,patlıcan,yeşilbiber maydanoz ne bulduysanız koyabilirsiniz.(tabi pişirilme süreleri hepsinin aynı olmadığından aynı olanlar tercih edilmeli- taze fasulye biraz zor pişer.)

AFİYET OLSUN

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

4 Responses to >ORTAYA KARIŞIK :)

  1. *ayliz* says:

    >ben çok seviyorum böyle karışık sebzelerisebzeliği açıpta içlerinden birer tane sebze alıp pişirmeye bayılıyorum benim mikrodalgam olmadığından fırında pişiriyorum ya güveçte yada kapaklı bir tepside tadına diyecek yok ellerinize sağlıkkandiliniz mübarek olsun

  2. MAYdesignorg says:

    >teşekkür ederim canım.Seninde kandilin mübarek olsun.

  3. >Pratik çözüm ile menü hazır güzelellerinize sağlık. Mantarı çok severiz ve tükediriz tahmin ediyorum lezzet te mükemmeldir.Sevgiyle kalın…

  4. MAYdesignorg says:

    >Evimin İncileri Belgin–teşekkür ederim yorumunuza…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s